URDHĖR  NDĖRDIJĖS

 

 

 

-Vetem urdhro – e mos bėnė grindje.

-Vetem bėrtit „NDALU“ dhe fillo me punuar ēka tė punohet. Mos u grind me Ndėrdijen.

-Kur thua Ndal Ndėrdijės pėr diēka mendja e pėrcjell ate.

-Vetėm Urdhro seriozisht – NDALU – asė ma shumė asė ma pakė. Urdhro pjesėn e Ndėrdijės qė plotėsisht tė ndalet e ti fillo tė sillesh si Ndėrdija tė ka kuptuar e ndėgjuar dhe shpejt ke mu bėrė i aftė qė ta ndalė Mendjen kur tė duash vetė. Vetė ke me u mahnitur me kėtė aftėsijė – si mund Mendja tė ndalet vetėm me ndihmen e njė urdhri?

-Por kjo ėshtė e mundur pėr arsye se Mendja nukė e ka vullnetin e vetė.

 

Kthehu te TE NDRYSHME